Czym dokładnie jest kredyt firmowy?

Kredyty dla dużych i małych przedsiębiorstw bez względu na profil prowadzonej działalności są jednym z głównych źródeł ich finansowania.

Planując inwestycje, przeprowadzając infrastrukturyzację, kupując nowe samochody i maszyny, czy szukając środków na start działalności firmy z pomocą przychodzą nam instytucje finansowe, które oferują sporo korzystnych kredytów.

Korzystanie z zewnętrznych źródeł finansowania daje naszej firmie szansę na poprawę bieżącej płynności finansowej, a dzięki uczestnictwu kapitałów zagranicznych płynność ta zostaje zachowana, a dogodne warunki kredytowania stają się dodatkową zachętą.

W zależności od profilu przedsiębiorstwa różne są jego potrzeby, dlatego też istnieje do wyboru kilka typów kredytów.

Rodzaje kredytów firmowych:

Kredyt inwestycyjny:

Przeznaczenie tego kredytu jest związane z trwałymi środkami majątku firmowego, czyli na budowę domów, hali itp., bądź ich modernizację, zakup linii produkcyjnych, maszyn, urządzeń, czy też licencji.

Z reguły okres spłaty kredytu jest długi ze względu na jego znaczną wysokość finansową.

Kredyt hipoteczny:

To najbardziej popularny i powszechny sposób na dofinansowanie bierzącej działalności firmy, zwłaszcza tych mniejszych.

Możemy go wykorzystać np. na zakup, remont, oraz modernizacje budynku. Kredyt hipoteczny przyznawany jest z reguły na czas od kilku do kilkunastu lat.

Kredyt obrotowy:

Ten typ kredytu służy dofinansowaniu bieżącej działalnośi firmy. Za jego pomocą np. wypłacimy należne wynagrodzenie naszym pracownikom, opłacimy rachunki związane z prowadzeniem przez nas działalności czy też zakupimy niezbędny towar.

Kredyt ten udzielany jest w formie kredytu odnawialnego, przy czym do jego uzyskania konieczna jest dobra, jeśli nie idealna, historia kredytowa. Najtrudniej jest uzyskać pierwszy kredyt obrotowy, a w chwili gdy już go spłacimy, każdy kolejny kredyt na finansowanie bieżącej działalności uzyskamy zdecydowanie łatwiej.

Zainteresowała Ciebie moja oferta?

Napisz do mnie